Інші актуальні статті:


Секретаріатом Уповноваженого внесено зауваження до низки законопроектів

Так, дискримінаційним визнано законопроект про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гарантій реалізації учасниками бойових дій та осіб, прирівняних до них, в тому числі учасниками антитерористичної операції, Революції Гідності та їх сім'ями пільг на одержання земельних ділянок, а також припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності. Адже, учасників бойових дій та інвалідів війни пропонується “штучно” розділити на дві категорії: ті хто брав участь в АТО та ті хто не брав участі в АТО, що порушує принцип соціальної справедливості.

Є також зауваження до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині». Положення частини тринадцятої статті 11 проекту Закону (Єдина державна інформаційна система трансплантації) не узгоджуються з термінологією Закону України «Про захист персональних даних». Тому,  із частини тринадцятої статті 11 проекту Закону пропонується вилучити слово «обробка».

На переконання Уповноваженого Людмили Денісової,  доопрацювання потребує проект Закону, якимпередбачено забезпеченнявпровадження другого рівня системи загальнообов’язкового пенсійного страхування (накопичувальна система пенсійного страхування) з 1 липня 2018 року.При цьому, слід врахувати висновки Головного науково-експертного управління та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

У проекті Закону про внесення зміни до статті 11 Закону України “Про управління об'єктами державної власності" щодо впорядкування процедури відчуження суб'єктами господарювання державного сектору економіки житла своїм працівникам слід передбачити умови відчуження житла (безоплатно або платно) та категорію працівників, яким буде відчужуватися це житло (зокрема, лише тим, які перебувають на квартирному обліку в порядку черговості на отримання житлової площі).

Потребує доопрацювання законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за злочини проти військовослужбовців Державної прикордонної служби, Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони України.

Вважається недоцільним перераховувати приналежність військовослужбовців до відповідних військових формувань. У назві законопроекту крім військовослужбовців необхідно зазначити працівників правоохоронних органів.

Уповноваженим  висловлено також свої зауваження до Проекту Закону «Про кредитні спілки», який покликаний врегулювати права фізичних осіб – споживачів фінансових послуг.

Крім того, Уповноважений з прав людини не підтримує запропоновану редакцію для прийняття в цілому Проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності судді", а також вважає недоцільними внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо позовної давності).