Інші актуальні статті:


Малий та середній бізнес опинились на межі знищення – експерти

В Україні назріває економічний колапс – третій місяць поспіль Мінфін разом із податковою грабують малий та середній бізнес. Тисячі підприємств опинились на межі банкрутства.

Одразу дві прес-конференції на захист приватних підприємців відбудуться в Києві, 3 жовтня. Перша, за участю бізнес-асоціацій, розпочнеться о 10:00, в ІА «ЛігаБізнесІнформ», а друга, експертів та підприємців, відбудеться в «УНІАН», о 12:30. Доля десятків тисяч приватних фірм, сотень тисяч робочих місць залежатиме від прийняття/неприйняття законопроекту №7115, який депутати голосуватимуть у ВР 5 жовтня.

Мова йде про горезвісну СМКОР – систему автоматичного моніторингу критеріїв оцінки податкових ризиків, яку запустили лише три місяці тому, і яка вже заподіяла лиха приватному бізнесу на кілька мільярдів гривень. Тисячі легальних підприємств по всій Україні опинились на межі банкрутства і закриття.

Сутність проблеми полягає в тому, що автоматичні критерії блокування податкових накладних СМКОР, за якими працює система, не були випробувані в реальних умовах, та не витримують ніякої критики. В результаті, майже у 70% випадків податкові накладні блокуються помилково і неправомірно, а підприємці потерпають від збитків подвійної сплати ПДВ, без надії на встановлення справедливості та відшкодування збитків.

Разом з тим, великий бізнес, який виводить мільярди до офшорів, до моніторингу СМКОР не потрапляє.

В той час як справжні махінатори навчились легко обходити систему та не несуть ніяких втрат, бо не вкладають у свої схеми реальних коштів, середній і малий бізнес змушують сплачувати ПДВ у подвійному розмірі, що згодом видається Мінфіном за успіхи роботи системи. Замість того, щоб унеможливлювати дії так званих «схемщиків», «скрутчиків» та інших махінаторів із ПДВ, система СМКОР фактично знищує чесний, легальний приватний бізнес. Мінфін рапортує про збільшення надходжень до бюджету, пригодовані експерти співають СМКОР осанну, та намагаються відвести увагу суспільства від справжніх проблем бізнесу. Але це ніщо інше, як пограбування власних здорових ресурсів, це пиляння гілки, на якій розміщується вся діюча приватна вітчизняна економіка, яка не належить до олігархічних кланів або справжніх махінаторів, на яких СМКОР майже не діє. Далі лише масові банкрутства, безробіття, зубожіння, інфляція та соціальне загострення - вважають незаангажовані експерти.

Законопроект №7115, що передбачає повернення системи у тестовий режим із подальшим доопрацюванням системи, та ручне блокування незаконних податкових накладних із персональною відповідальністю посадової особи ДФС за неправомірне блокування, повинен навести лад у системі оподаткування приватного бізнесу, та дати час знайти оптимальне рішення, яке б слугувало як на користь держави, так і на розвиток малого та середнього бізнесу.

Голосування за цим законом, як вже зазначалося, відбудеться 5 жовтня. Депутати постануть перед дилемою – захистити вітчизняний бізнес та зміцнити економічну міць держави, або піддатися  на брехливі популістські заяви Мінфіну і знищити малий та середній бізнес, як явище, а підприємців як клас. Голосування поіменне – якраз і дізнаємось, хто чого вартий. Щоправда, кількість людей, які так чи інакше страждають від «інвалідної» системи більше мільйона, а це – найактивніші та найвідповідальніші громадяни, які здатні швидко консолідуватись. Отже, боротьба за краще майбутнє в Україні лише розпочинається.